Skip links

Kuidas kasutada hobukastanit kodu puhastamiseks ja nahahoolduseks?

Avastage samm-sammult, kuidas kasutada hobukastaneid lihtsaks roheliseks puhastamiseks ja loomulikuks nahahoolduseks ning loobu mürgistest kemikaalidest ja plastpakenditest.

Kastanitest pesuvahend ei sobi mitte ainult riiete pesemiseks. Nendega saad puhastada peaaegu kõike oma kodus! See on keskkonna jaoks parim kohalik valik.

Kuidas kasutada kastanimune: toorelt, vedelalt, pastana või kuivatada pulbrina

Kui teie eesmärk on kogu maja roheline puhastamine ainult kastanitega, peaksite õppima erinevaid viise, kuidas neid mugavalt kasutamiseks ette valmistada:

  1. Kastanimune võite kasutada värsketena. Enne kasutamist need võimalikult peeneks tükeldades.
  2. Võite teha vedela seebi-keetke umbes 20 purustatud kastanimuna 4 tassi veega ja kurnake tükid välja. See vedelik vajab jahutamist ja säilib ühe nädala külmkapis. 
  3. Võite teha kastanitest pasta, keetes kastanimunad vees ja seejärel blenderis, või köögikombainis purustada pastaks.
  4. Võite teha kuivatatud kastanipuru. Selleks purusta toored kastanid võimalikult peeneks ja seejärel kuivata. Soovi korral jahvata kohviveskis pulbriks.

Ettevaatust: ärge kunagi neelake ega laske kastaniseebil silma sattuda. Märgistage alati pudelid ja purgid ja hoidke need lastele ja lemmikloomadele kättesaamatus kohas.

Need 4 kastaniseebi valmistamise meetodit on kõik, mida vajad, et hakata puhastama kõike alates vannist kuni juuste, koera ja eheteni!

10 võimalust kuidas kasutada kastaneid roheliseks puhastamiseks ja loomulikuks nahahoolduseks

Järgnevalt toon teieni kümme võimalust, kuidas kastaneid oma kodu puhastamiseks või nahahoolduseks kasutada.

1. Kuidas kasutada kastaneid kangapehmendajana?

Kui kasutate riiete pesemiseks kastaniseepi, pole pehmendajat vaja. Kastaniseep pehmendab riideid loomulikult nii pesumasinas kui ka kuivatis. Riided muutuvad pehmeks ja kohevaks.

2. Kuidas kasutada kastaniseepi mitmeotstarbelise puhastusvahendina?

Seda saad kasutada pihustuspudelis köögipindade puhastamiseks. WC-poti puhastamiseks võid selle lisada oma tualettruumi puhastusvahendi tühjaks saanud pudelisse. Kasuta kastaniseepi põrandate puhastamiseks, vannitoa puhastajana, akende ja ahjude pesemiseks. Kastaniseep puhastab peaaegu kõik pinnad, nii et ole loominguline!

3. Kuidas kasutada kastaneid aknapesuvahendina

Kastaniseebi võid lisada pihustuspudelisse ja pihustada seda akendele, peeglitele või klaasidele, et pinnad puhtaks saada. Ajalehe kasutamine akende puhastamiseks on tõhus  viis triipude eemaldamiseks. 

Kuna kastaniseep ei tekita liigset vahtu, toimib see aknapesuvahenditena tõesti suurepäraselt. Eelistame kindlasti seda aknapesuvahendit äädikale!

4. Kuidas kasutada kastaniseepi nõudepesuks

Kastaniseepi saab suurepäraselt kasutada nõudepesuks. Kuid pidage meeles, et valmis tehtud lahus tuleks hoida külmkapis, kus säilib umbes nädala. Teise võimalusena võid nõudepesumasina seebi valmistamiseks kasutada tooreid ja purustatud kastanimune või ka kuivatatud laastusid.

Lisa masinasse võrdsetes kogustes sidrunhape, pesusooda (saad osta siit) ja kastanilaastud (saad osta siit), või kastanipulber.

5. Kuidas kasutada kastaneid vaipade aurupuhastamiseks ja käsipesuks

Kastaniseep on suurepärane vaibapuhastusvahend, mis puhastab vaiba ja neutraliseerib halva lõhna. Kasuta kastaniseepi aurupuhastajas. Kui puhastad vaipa käsitsi, veendu, et vaip saaks ka korralikult kuivada.

6. Kuidas kasutada kastaniseepi ehete puhastamiseks ja köögi metallesemete puhastamiseks

Puhastust vajavaid ehteid võid leotada vedelas kastaniseebis, vajadusel nühi pehme harjaga. See kehtib ka sära kaotanud köögimetallide kohta.

7. Kuidas kasutada kastaniseepi käte desinfitseerijana

Vedelat kastaniseepi saad kasutada ka käte puhastamiseks. Kuna kastaniseep ei ole rasvane, võib selle pikaajaline kasutamine kätepesuks sinu käsi liigselt kuivatada. Kreemita käsi rasvase kreemiga.

8. Kuidas kasutada kastaniseepi juuste ja keha pesemiseks

Kastaniseebi puhastusomadused on loodusliku nahahoolduse ja juuksehoolduse jaoks ohutud. Saad juukseid ja keha pesta kastaniseebiga. Kui soovid paksemat tekstuuri, lisa vedelikule taimset glütseriini. 

Kastaniseep jätab sinu juuksed läikivaks nagu kastanimunad ja naha pehmeks. Me ei soovita seda siiski kasutada eriti kuiva peanahaga inimestele. Kastaniseep ei vahuta harjumuspäraselt, kuid peseb sellele vaatamata.

9. Kuidas kasutada lemmikloomade pesemiseks kastaniseepi

Kastaniseepi on ohutu kasutada ka sinu lemmikloomadel, et neid korralikult pesta. Nagu iga seebi puhul, hoiduge seebi kasutamisest nende näo lähedal, et see silma ei satuks. Loputage hästi ja nautige oma värsket lemmiklooma!

10. Kuidas kastaniseebiga pesu pesta

Kasuta kastanitest tehtud tõmmist ehk vedelat pesuseepi. Sobib nii valge kui värvilise pesu pesemiseks, käsitsi kui ka masinaga pesemiseks temperatuurivahemikus 30-90°C. 

Villase ja siidise pesu pesemiseks ideaalne – villased riided jäävad eriti pehmed ja kohevad. Pesuaine hakkab eralduma 30 kraadi juures. Kastanitega pesemisel ei ole vaja kasutada pesuloputusvahendit. 

Tõrksaid plekke kastanid nad välja ei pese, aga seda ei tee ka agressiivne keemiline pesupulber – ikka tuleb plekieemaldusvahend appi võtta. Parim plekieemaldaja on sapiseep. Sapiseebi aktiivseks toimeaineks on lisaks seebile veel härjasapp, mis eemaldab vere, rasva, muru, marja, kohvi ja orgaanilised plekid.

Sobib ka allergikutele ja beebiriietele, kuna kastaneid pole pritsitud pestitsiidide ega mürkainetega. Pesu lõhnab nagu loodus. Kõige parema lõhna saad pesule õues ja päikese käes kuivatades.

Loodan, et see postitus innustab sind looma ja kasutama oma puhastusvahendit muutes nii oma kodu turvalisemaks! See on nii kohalik, looduslik, odav ja pakendivaba kui üldse võimalik.

Loe ka blogipostitust: “Milleks meile pesupähklid (seebipähklid) Indiast?”