Skip links

Linane käterätik 50 x 70 cm. – vahvelkude

Linane käterätik 50 x 70 cm. – vahvelkude

13,00

 

Eestis väikepartiidena kootud ja õmmeldud vahvelkoes rätikud:

  • esteetiliselt nauditav tarbeese nii kodus – köögis ja vannitoas, spaas kui spordisaalis
  • minimalistlik / ajatu värvigamma
  • perfektne viimistlus
  • lina – puuvillasegu kangass
  • pika elueaga
  • hästi vett imav / kiiresti kuivav
Availability: Saadaval järeltellimisel

Kirjeldus

Miks eelistada linaseid materjale:

  • Ajalugu.

Lina kuulub vanimate kultuurtaimede hulka. Tema kasvatamine ulatub eelajaloolisesse aega. Andmed Eesti linakasvatuse kohta ulatuvad sellesse aega, kus üldse on esimest korda teada eestlaste olemasolust. Omal ajal andis lina kasvatamine maakasutajale võimaluse maa välja osta. Enamik Eesti taludest on välja ostetud lina müügist saadud rahaga.

  • Lina omadused.

Lina on väga hinnatud materjal üle maailma, seda eelkõige oma suurepäraste omaduste tõttu ja linakiu spetsiifiliste omaduste pärast.

Linane on vastupidav materjal. Linakiud on tuntud kui üks maailma vastupidavamaid materjale. Võrreldes näiteks puuvillakiuga on linakiud enam kui 30% tugevam, mis teeb sellest vastupidava ja ajatu materjali.

Lina on tuntud ka oma antibakteriaalsete ja hüpoallergiliste omaduste poolest. Kuna lina imab hästi niiskust ning kuivab ka kiiresti, siis aitab see vältida bakterite kogunemist kangasse oluliselt vähemal määral kui puuvillane.

  • Lina on kodu- ja keskkonnasõbralik valik.

Linane on keskkonnasõbralik ja jätkusuutlik materjal. Tänapäeval, mil materjalide ökoloogiline jalajälg ja mõju keskkonnale on oluliseks teguriks, mis mõjutab meie otsuseid erinevate toodete valikul. Oluline on ka see, et lina on üks rohelisemaid materjale- lina kasvab hästi ka kesistes tingimustes ning selle kasvatamiseks vajatakse oluliselt vähem vett võrreldes näiteks puuvillaga. 

Kui oled siiski otsustanud oma linastest asjadest lõplikult loobuda, siis lina on komposteeruv ja looduslik materjal ning sellest ei teki keskkonda kahjustavaid jäätmeid.

 

Linasel on iseloomu, poorne tekstuur muudab selle kauniks.

Linase pesemine muudab materjali pehmeks ja koduseks, andes sellele omapärase välimuse, mis iga pesukorraga muutub veel pehmemaks ja mõnusamaks.

Lina eelistamine pole pelgalt moe- või stiiliotsus. See on praktiline, mõistlik ja keskkonnasõbralik valik, et tunda end mugavalt. 

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.

Ole esimene, kes hindab toodet “Linane käterätik 50 x 70 cm. – vahvelkude”

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Name *

Kommentaar *