Skip links

11 põhjust, miks linavildist lapp on kodu- ja keskkonnasõbralik valik

Linane on tänu oma spetsiifilistele omadustele väga hinnatud materjal üle maailma. Linalapi eelistamine pole pelgalt moe- või stiiliotsus – see on praktiline, mõistlik ja keskkonnasõbralik valik, tundmaks end mugavalt.

Järgnevalt toome teieni 11 lihtsat põhjust, miks eelistada linavildist lappi mõnele teisele materjalile.

 

1. Vastupidav materjal

Linakiud on tuntud kui maailma üks tugevamaid materjale. Võrreldes puuvillakiu materjaliga on linakiud enam kui 30% tugevamad, mis teeb sellest vastupidava ja ajatu materjali.

2. Märgtugevus

Niiskust imavatest taimsetest kuidudest on linal märgtugevus oluline omadus – niiskuse suurenedes tema tugevus suureneb. Teised niiskust imavad kiud, näiteks vill, hoopiski nõrgenevad niiskuse tagajärjel.

3. Bakterivastane ja allergiaohutu

Lina on tuntud ka oma antibakteriaalsete ja hüpoallergiliste omaduste poolest. Kuna lina imab hästi niiskust ning kuivab ka kiiresti, aitab see vältida bakterite kogunemist kangasse oluliselt vähemal määral kui näiteks puuvillane.

4. Keskkonnasõbralik ja jätkusuutlik

Tänapäeval, mil materjalide ökoloogiline jalajälg ja mõju keskkonnale on oluliseimaks teguriks, mõjutab see meie otsuseid erinevate toodete valikul. Linase kasutamine ei jäta meist maha aga ühtegi jälge, mis teeb temast keskkonnasõbraliku materjali.

5. Roheline materjal

Lina on üks rohelisemaid materjale – see kasvab hästi ka kesistes tingimustes ning selle kasvatamiseks vajatakse oluliselt vähem vett võrreldes puuvillaga.

6. Komposteeruv 

Kui oled otsustanud oma linastest asjadest lõplikult loobuda, siis on linane komposteeruv materjal, millest ei teki keskkonda kahjustavaid jäätmeid.

7. Piiramatud kasutusvõimalused 

Kasuta linalappi kas märjalt või kuivalt näiteks nõudepesuks, tolmupühkimiseks, erinevate pindade (peeglid, klaasid, kahhelpinnad jne) poleerimiseks, pajalappideks, seebialuseks, kuumaaluseks, kingade viksimiseks.

8. Linalapp – põnev ja ilus

Linalapp on ühelt poolt 100% linakiust vilt ning teiselt poolt linane kangas. Kasutusse lähevad ka tootmisjäägid ning ka taaskasutatud linane kangas.

Linasel on iseloomu – selle poorne tekstuur muudab selle kauniks. Selle pesemine muudab materjali pehmeks ja koduseks, andes sellele omapärase välimuse, mis iga pesuga muutub veelgi pehmemaks.

9. Kodumaine

Linavilt on valmistatud Eestis ja sisaldab 100% ainult linakiudu.

10. Plastiku- ja kemikaalivaba

Need stiilsed linalapid on valmistatud 100% looduslikest taastuvatest ressurssidest.

11. Hooldamine lihtne

Vajadusel pese linalappi leebe seebi- või nõudepesuvahendiga. Suurepäraselt sobib ka hobukastani tõmmis või nõudepesumasinas värskendamine.