Skip links

Männivaik (Kampol)

Männivaik (Kampol)

2,5025,00

Mänd ja kuusk on meil kasvavad puud, millelt juba ammustest aegadest vaiku on kogutud. Vaik tuleb puust välja, kui koor on viga saanud või päikese käes lõhki kuivanud. Vaik kaitseb puud putukate, pisikute ja haiguste eest.

Tühjenda
SKU: N/A

Kirjeldus

Enamasti kogutakse vaiku vanadelt puudelt. Sooja ilmaga on vaik pehme ja seda saab otse haavale või putukahammustusele määrida. Jahedama ilmaga ja õhuga kokkupuutes vaik tahkub ja muutub kõvaks. Suurelt männilt saab meie oludes kuni 0,5 kg.vaikku hooajal.

Männivaiku ehk kampolit hindasid kõrgelt juba meie esivanemad.

Kampolit saadakse, kuumutades männivaiku tärpentini ja vee eraldumiseni. Kampol on helekollane kuni mustjas, klaasjas tahke vaik, mis lahustub hästi orgaanilistes lahustites (alkoholis, atsetoonis, tärpentinis jne), kuid mitte vees. Kampol pehmeneb 40–75 °C juures ja sulab temperatuurivahemikus 100–140 °C. Toimeained-vaikhapped, rasvhapped, mineraalsoolad, eeterlikud õlid, millel on antiseptiline ja baktereid hävitav toime.

Toimeained – vaikhapped, rasvhapped, mineraalsoolad, eeterlikud õlid, millel on antiseptiline ja baktereid hävitav toime.

Lisainfo

Kogus

100g, 1 kg

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.

Ole esimene, kes hindab toodet “Männivaik (Kampol)”

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Name *

Kommentaar *